Wydawnictwo Językowe i Specjalistyczne

Praca kariera edukacja

Najczęstsze błędy popełniane na rozmowie kwalifikacyjnej.

Oto lista najczęściej popełnianych błędów na rozmowach kwalifikacyjnych według headhunterów rekrutujących do największych firm w Polsce.

Miejsce 1

Nieodpowiedni strój.

Niech nie będzie to twój codzienny wygląd. Ubieraj się w stroje oficjalne, kolorystycznie stonowane, bez rażących kolorów.  Nie zakładaj również zbyt dużej ilości biżuterii. Rozmowa kwalifikacyjna to nie pokaz mody.

Miejsce 2

Nieprzygotowane odpowiedzi.

Powinieneś znać typowe pytania, które w 90% usłyszysz na rozmowie i odpowiednio się do nich przygotować.

Miejsce 3

Nieprzygotowane pytania.

Nie bój zadawać się pytań na temat swojego stanowiska, czy samej firmy dla której chcesz pracować. Przygotuj sobie wcześniej listę pytań, które zadasz na rozmowie kwalifikacyjnej.

Miejsce 4

Brak wiedzy o firmie.

Jeśli nie wiesz nic o firmie dla której chcesz pracować zapomnij, że dostaniesz tę pracę. Od tego jest Google, Facebook i pewnie sama strona internetowa, które są dobrymi źródłami informacji o firmie.

Miejsce 5

Dzwoniący telefon.

Jeśli telefon dzwoni ci podczas rozmowy kwalifikacyjnej możesz zostać potraktowany jako osoba, której tak naprawdę nie zależy na stanowisku.

Miejsce 6

Spóźnianie się.

Bądź 10-15 minut wcześniej w miejscu, gdzie masz odbyć się rozmowa o pracę.

Miejsc e 7

Mówienie za dużo.

Pamiętaj o zasadzie: prosta i konkretna odpowiedź na każde pytanie.  Tacy są najlepiej postrzegani przez rektruterów. Jeśli mówisz za dużo, bardziej irytujesz i zanudzasz osoby, które cię słuchają na rozmowie. 

Miejsce 8

Krytykowanie byłych pracodawców.

Nie mów źle o swoich byłych pracodawcach. Często rekruterzy sprawdzają cię pytaniami typu dlaczego odszedłeś, albo zostałeś zwolniony z ostatniego miejsca pracy. Jeśli źle mówisz o swoich byłych pracodawcach, oznacza to dla ciebie poważny błąd na rozmowie, gdyż przyszły pracodawca pomyśli, że podobnie potraktujesz go w razie zwolnienia lub innych okoliczności.

Miejsce 9

Brak dokumentów przy sobie.

Na rozmowie kwalifikacyjnej musisz mieć przy sobie własne dokumenty, czyli CV, dyplomy, certyfikaty oraz referencje. Nawet jeśli wysłałeś je wcześniej do firmy wcale to nie oznacza, że rekruterzy mogą je mieć przy sobie.  

Miejsce 10

Zabieranie ze sobą drugiej osoby.

Jeśli przychodzisz z kimś na rozmowę kwalifikacyjną możesz zostać postrzegany jako osoba niepewna, bojaźliwa i mało odpowiedzialna. Tak więc na rozmowę najlepiej wybrać się samemu.

Kategorie

  1. Język angielski
  2. Język niemiecki
  3. Darmowe ebooki
  4. Kursy online z certyfikatem
  5. Szkoła

Akceptujemy płatności.pl

Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku

Angielski przez skype

Bestsellery

  1. Intensive Business English
  2. Rozmowa Kwalifikacyjna z Pracodawcą po Angielsku
  3. Wzory Pism Biznesowych w Języku Angielskim
  4. Biznesowe słownictwo i formuły konwersacyjne po angielsku
  5. Jak szybko nauczyć się mówić po angielsku

Klienci o Nas

Dziękuję za nadesłaną książkę. Jestem osobą świeżo po studiach z zaawansowaną znajomością języka angielskiego, która aktywnie rozpoczęła poszukiwanie pracy. Jestem niemal pewna, iż podczas rozmowy kwalifikacyjnej padną pytania w języku angielskim, dlatego bardzo zaciekawiła mnie państwa publikacja. Otrzymany e-book jest ciekawie skomponowany, np. rewelacyjny jest pomysł z lista najpotrzebniejszych czasowników (oczywiście znanych), ale użytych w kontekście możliwej rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Bardzo podoba mi się także zestawienie cech charakteru i oczywiście lista pytań, które mogą być zadane na rozmowie kwalifikacyjnej. Uważam, że taki układ książki porządkuje słownictwo i pozwala na inteligentne i konstruktywne odpowiedzi.
Anna Kaczór.

"Najlepsze rozwiązanie pod słońcem jak zostaje Ci jeden dzień do rozmowy a z językiem nie miało się do czynienia 10 lat!!! Dziękuję! Wszytsko co tu znalazłam było na rozmowie!!!Teraz proszę trzymać za mnie kciuki."
Karolina Olszewska

Myślę, że wydawnictwo wyróżnia nie tylko cena proponowanych ebooków, ale i sposób w jaki autorzy docierają do czytelnika. Podoba mi się iż książki napisane są prostym, zrozumiałym językiem, a ponadto bardzo przykuwają uwagę i sprawiają, że nauka staje się przyjemnym doświadczeniem.
Hania, nauczyciel, lat 30

Publikacje związane z językiem specjalistycznym są bardzo drogie. Brakuje więc książek o podobnej tematyce i w przystępnej cenie. Dlatego nie żałuję zakupionych przeze mnie ebooków. Są bardzo przydatne. Dużo wykorzystuje ich w szkole. Czekam na więcej takich publikacji.
Monika, studentka, lat 22

Te książki są tak naprawdę inne niż wszystkie: konkretne i bardzo praktyczne. Napewno będą przydatne w szkole, pracy, czy na studiach. Te książki rewelacyjnie uświadamiają jak szybko nauczyć się angielskiego, a przy tym nie wpaść w nieprzyjemną rutynę. Książki są godne polecenia:)
Mirek, księgowy, lat 38

Zakupiłam wszystkie ebooki i z każdych korzystam w wolnych chwilach w pracy. Uczę się z nich "jednym tchem". Książki poleciłam znajomym.
Maja, 30 lat, przedstawiciel handlowy

Treść zawarta w książkach łatwo wpada w pamięć. Same ebooki podsuwają dobre pomysły na naukę.
Marcin Ł., 29 lat, budowlaniec


Partnerzy