Wydawnictwo Językowe i Specjalistyczne

Praca kariera edukacja

Angielski w biznesie, czyli biznes po Polsku

Wiążesz swoją karierę zawodową w dużych firmach? Planujesz wyjechać z kraju, lub też może chcesz pracować w międzynarodowej korporacji czy firmie mającej kontakty z zagranicą? Zainteresuj się nauką Business English, czyli językiem angielskim w biznesie. Dlaczego?

Coraz częściej przeprowadzane są rozmowy kwalifikacyjne po angielsku, z naciskiem na przetestowanie znajomości z Business English w języku mówionym jaki i pisanym. Z moich ostatnich rozmów z headhunterami wynika jedno. Jest dużo osób świetnie posługujących się językiem angielskim - mówionym, ale niestety to już za mało. Brakuje osób, które świetnie ten język znają w piśmie. Angielski to nie tylko język mówiony. A już na pewno nie w pracy zawodowej. Musisz dobrze znać reguły pisania formalnego jak i nieformalnego języka. E-maile, raporty, faktury, zamówienia, zawiadomienia, noty reklamowe, oferty, umowy, reklamacje to tylko niektóre z najczęściej spotykanych form korespondencji handlowej. Według headhunterów z którymi osobiście kontaktowałam się po rozmowach kwalifikacyjnych na pytanie czemu ta i ta osoba nie otrzymała stanowiska pracy, odpowiedź była jednoznaczna: Ta osoba kompletnie nie zna się na korespondencji. I mało tego, nawet nie wie gdzie szukać wzorów, jak szybko sobie poradzić, gdy jest potrzeba napisania czegoś po angielsku. Często mówi się o języku mówionym, ale tak naprawdę polskie firmy najczęściej kontaktują się z zagranicznymi firmami poprzez pocztę elektroniczną.

Oczywiście nie wymagamy idealnej znajomości pism biznesowych oraz wszystkich form korespondencji, ale liczymy na to, że nasz pracownik będzie potrafił umiejętnie stworzyć pisma korzystając z gotowych wzorów. Musi wiedzieć gdzie ich szukać. Niestety wielu ludzi, którzy przychodzą do nas ze znajomością języka obcego totalnie gubi się w pismach – mówi Edyta Jung – headhunter do firm zagranicznych.

A zatem jeśli chcesz zwiększyć Twoją atrakcyjność na rynku pracy w Polsce i zagranicą, zainteresuj się zdobyciem wiedzy z korespondencji biznesowej. Nie czekaj i nie zwlekaj, bo w biznesie przecież czas to pieniądz.

Katarzyna Cichocka

Kategorie

  1. Język angielski
  2. Język niemiecki
  3. Darmowe ebooki
  4. Kursy online z certyfikatem
  5. Szkoła

Akceptujemy płatności.pl

Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku

Angielski przez skype

Bestsellery

  1. Intensive Business English
  2. Rozmowa Kwalifikacyjna z Pracodawcą po Angielsku
  3. Wzory Pism Biznesowych w Języku Angielskim
  4. Biznesowe słownictwo i formuły konwersacyjne po angielsku
  5. Jak szybko nauczyć się mówić po angielsku

Klienci o Nas

Dziękuję za nadesłaną książkę. Jestem osobą świeżo po studiach z zaawansowaną znajomością języka angielskiego, która aktywnie rozpoczęła poszukiwanie pracy. Jestem niemal pewna, iż podczas rozmowy kwalifikacyjnej padną pytania w języku angielskim, dlatego bardzo zaciekawiła mnie państwa publikacja. Otrzymany e-book jest ciekawie skomponowany, np. rewelacyjny jest pomysł z lista najpotrzebniejszych czasowników (oczywiście znanych), ale użytych w kontekście możliwej rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Bardzo podoba mi się także zestawienie cech charakteru i oczywiście lista pytań, które mogą być zadane na rozmowie kwalifikacyjnej. Uważam, że taki układ książki porządkuje słownictwo i pozwala na inteligentne i konstruktywne odpowiedzi.
Anna Kaczór.

"Najlepsze rozwiązanie pod słońcem jak zostaje Ci jeden dzień do rozmowy a z językiem nie miało się do czynienia 10 lat!!! Dziękuję! Wszytsko co tu znalazłam było na rozmowie!!!Teraz proszę trzymać za mnie kciuki."
Karolina Olszewska

Myślę, że wydawnictwo wyróżnia nie tylko cena proponowanych ebooków, ale i sposób w jaki autorzy docierają do czytelnika. Podoba mi się iż książki napisane są prostym, zrozumiałym językiem, a ponadto bardzo przykuwają uwagę i sprawiają, że nauka staje się przyjemnym doświadczeniem.
Hania, nauczyciel, lat 30

Publikacje związane z językiem specjalistycznym są bardzo drogie. Brakuje więc książek o podobnej tematyce i w przystępnej cenie. Dlatego nie żałuję zakupionych przeze mnie ebooków. Są bardzo przydatne. Dużo wykorzystuje ich w szkole. Czekam na więcej takich publikacji.
Monika, studentka, lat 22

Te książki są tak naprawdę inne niż wszystkie: konkretne i bardzo praktyczne. Napewno będą przydatne w szkole, pracy, czy na studiach. Te książki rewelacyjnie uświadamiają jak szybko nauczyć się angielskiego, a przy tym nie wpaść w nieprzyjemną rutynę. Książki są godne polecenia:)
Mirek, księgowy, lat 38

Zakupiłam wszystkie ebooki i z każdych korzystam w wolnych chwilach w pracy. Uczę się z nich "jednym tchem". Książki poleciłam znajomym.
Maja, 30 lat, przedstawiciel handlowy

Treść zawarta w książkach łatwo wpada w pamięć. Same ebooki podsuwają dobre pomysły na naukę.
Marcin Ł., 29 lat, budowlaniec


Partnerzy